Jdi na obsah Jdi na menu
 


Korunka k Božímu milosrdenství

1. 6. 2013

Korunka sama se skládá ze Znamení kříže (Ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého), Otčenáše, Zdrávasu a Apoštolského kréda. Dále se pětkrát opakuje desátek, složený z modlitby „Věčný Otče, obětuji Ti Tělo a Krev, Duši a Božství Tvého nejmilejšího Syna a našeho Pána Ježíše Krista, na smír za hříchy naše i celého světa“ (latinsky „Pater aeterne, offero tibi Corpus et Sanguinem, animam et divinitatem dilectissimi Filii Tui, Domini nostri, Iesu Christi, in propitiatione pro peccatis nostris et totius mundi“) a desetkrát opakované věty „Pro jeho bolestné utrpení bud' milosrdný k nám i k celému světu“ (latinsky „Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi."“. Korunka je pak zakončena původem řeckou modlitbou Trisagion, která se skládá z třikrát opakovaného: „Svatý Bože, Svatý Silný, Svatý nesmrtelný, smiluj se nad námi a nad celým světem. “ (latinsky „Sanctus Deus, Sanctus Fortis, Sanctus Immortalis, miserere nobis et totius mundi“). K této základní variantě mohou být připojeny i některé další modlitby.
Modlitba Věčný otče se tedy při použití běžného růžence modlí na těch zrnkách růžence, kde se při běžném růženci modlí Otčenáš, a modlitba Pro jeho bolestné utrpení se modlí na zrnkách Zdrávasu.
Modlitba byla formálně schválena papežem Janem Pavlem II. v roce 2001 a získala si mezi katolickými věřícími rychle velkou oblibu. Je součástí tzv. Novény k Božímu milosrdenství, kdy se ji věřící modlí v průběhu devíti dní s různými úmysly a kdy je dále doplněna o další modlitby.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář